Impresja Dance

Discofox, Disco Samba - kursy i nauka tańca w Krakowie

TANIEC UŻYTKOWY

Taniec użytkowy to przede wszystkim świetna zabawa! Jest to bardzo praktyczny taniec w parze, który można zatańczyć prawie do każdej muzyki.
Dzięki nam poznasz kroki i przejścia, które komfortowo wykorzystasz w praktyce na parkietach różnych imprez tanecznych, które zdarzają się w życiu każdego z Was! Czy będzie to wesele, impreza firmowa, wyjście do klubu czy spontaniczny taniec na imprezie wśród znajomych taniec użytkowy sprawdzi się doskonale.

Podczas kursu nauczycie się jak prowadzić partnerki w tańcu oraz jak pozwolić partnerom dać się prowadzić. Poznacie wiele ciekawych przejść i obrotów, które pozwolą Wam nie tylko komfortowo poczuć się na parkiecie, ale i na nim zabłysnąć :) 

Najbardziej praktyczne i popularne tańce użytkowe to Discofox nazywany również dwa na jeden oraz Disco samba, które są do siebie bardzo podobne. Różnica występuje w rozliczeniu kroku podstawowego.

W naszej szkole tańca możecie zapisać się na odrębne kursy każdego z tych stylów tanecznych.

Discofox (2 na 1)
Krok podstawowy rozliczany jest na 3, taniec znany jest również pod innymi nazwami: 2 na 1, Discotep, Disco-swing, Hustle.

Disco Samba
Krok podstawowy rozliczany jest na 4. Taniec ten czasem nazywany jest "Taniec Disco Polo", ze względu na to, że jest on idealny do muzyki bardzo szybkiej jaka zdarza się na weselach. Oczywiście jest to taniec uniwersalny, znakomity pod większość popularnych gatunków muzycznych jak dance, pop, disco polo, rock itd. Jego charakterystyczną cechą jest możliwość komfortowego tańczenia do bardzo szybkich piosenek.

Na który kurs się zapisać Disco Samba czy Discofox?
Odpowiedź jest prosta najlepiej znać oba, jednak jeden z nich również wystarczy, aby swobodnie poczuć się na parkietach imprezowych.

Od którego stylu tańca najlepiej zacząć naukę?
Jeśli wolisz umiarkowane tempo w podstawowych przejściach wybierz Disco sambę, jeśli lubisz dynamiczniejszy sposób wykonywania bazowych figur wybierz Discofox!
Najbliższe startujące od podstaw kursy grupowe znajdziecie w grafiku. Na zajęcia prywatne terminy ustalamy indywidualnie.

 

TANIEC TOWARZYSKI

To różnorodność klimatów: od eleganckiego walca przez zmysłową rumbę po gorące rytmy cha-cha.
Obok discosamby i discofoxa, walc wiedeński i angielski to najczęściej wykorzystywane style taneczne do budowania choreografii Pierwszego tańca.

 

BACHATA

Już wkrótce możesz poznać z nami jeden z tańców karaibskich, który budzi ostatnio ogromne zainteresowanie - Bachatę. Ruch bioder, piękna i oryginalna muzyka a także bogactwo figur.... To świetna okazja aby  fajnie spędzić razem czas !

 

Przykładowe przejścia i obroty w Disco samba i Discofox (dwa na jeden):

2015 - 2021 © impresjadance.pl