Impresja Dance

Discofox, Disco Samba - kursy i nauka tańca w Krakowie

TANIEC UŻYTKOWY

Taniec użytkowy to przede wszystkim świetna zabawa! Jest to bardzo praktyczny taniec w parze, który można zatańczyć prawie do każdej muzyki.
Dzięki nam poznasz kroki i przejścia, które komfortowo wykorzystasz w praktyce na parkietach różnych imprez tanecznych, które zdarzają się w życiu każdego z Was! Czy będzie to wesele, impreza firmowa, wyjście do klubu czy spontaniczny taniec na imprezie wśród znajomych taniec użytkowy sprawdzi się doskonale.

Podczas kursu nauczycie się jak prowadzić partnerki w tańcu oraz jak pozwolić partnerom dać się prowadzić. Poznacie wiele ciekawych przejść i obrotów, które pozwolą Wam nie tylko komfortowo poczuć się na parkiecie, ale i na nim zabłysnąć :) 

Najbardziej praktyczne i popularne tańce użytkowe to Discofox nazywany również dwa na jeden oraz Disco samba, które są do siebie bardzo podobne. Różnica występuje w rozliczeniu kroku podstawowego.

W naszej szkole tańca możecie zapisać się na odrębne kursy każdego z tych stylów tanecznych.

Discofox (2 na 1)
Krok podstawowy rozliczany jest na 3, taniec znany jest również pod innymi nazwami: 2 na 1, Discotep, Disco-swing, Hustle.

Disco Samba
Krok podstawowy rozliczany jest na 4. Ten styl tańca jest idealny do muzyki bardzo szybkiej jaka zdarza się na weselach, dlatego w naszym grafiku oznaczyliśmy go jako "taniec weselny". Oczywiście jest to taniec uniwersalny, znakomity pod większość popularnych gatunków muzycznych jak dance, pop, disco polo, rock  itd. i sprawdza się świetnie na każdej imprezie tanecznej. Jego charakterystyczną cechą jest możliwość komfortowego tańczenia do bardzo szybkich piosenek.

Na który kurs się zapisać Disco Samba czy Discofox?
Odpowiedź jest prosta- najlepiej znać  zarówno Discofoxa jak i Disco Sambę., jednak jeden z nich również wystarczy, aby swobodnie poczuć się na parkietach imprezowych.

Od którego stylu tańca najlepiej zacząć naukę?
Jeśli wolisz umiarkowane tempo w podstawowych przejściach wybierz Disco sambę, jeśli lubisz dynamiczniejszy sposób wykonywania bazowych figur wybierz Discofox!
Najbliższe startujące od podstaw kursy grupowe znajdziecie w grafiku. Na zajęcia prywatne terminy ustalamy indywidualnie.

 

TANIEC TOWARZYSKI

To różnorodność klimatów: od eleganckiego walca przez zmysłową rumbę po gorące rytmy cha-cha.
Obok discosamby i discofoxa, walc wiedeński i angielski to najczęściej wykorzystywane style taneczne do budowania choreografii Pierwszego tańca.

 

Przykładowe przejścia i obroty w Disco samba i Discofox (dwa na jeden):2015 - 2023 © impresjadance.pl